Gabriella

Speciaal voor degenen die op zoek zijn naar oud-collega's.
Plaats reactie
janaris
Berichten: 2
Lid geworden op: 25 feb 2016 15:37

Gabriella

Bericht door janaris » 25 feb 2016 15:43

Wie heeft er een foto(s) van de ms Gabriella, gebouwd in 1974 in opdracht van Jumbo Scheepvaart Maatschappij?
Laatst gewijzigd door janaris op 02 mar 2016 17:40, 1 keer totaal gewijzigd.

Gebruikersavatar
Drentenier
Berichten: 1390
Lid geworden op: 12 mei 2010 14:13
Locatie: Gasselte

Re: Trans America

Bericht door Drentenier » 25 feb 2016 16:28

Dag Jan,
Ik heb op internet twee artikelen gevonden over de ramp zelf; het eerste is van 20 oktober 1976, het tweede van 25 oktober.
Geen verdere informatie over de Trans America maar wel een foto van dit schip gevonden.
De foto van dit schip is te koop op Ebay. Er staat bij: Singapore Container Ship - Trans America , built 1969.
Bijlagen
Knipsel-1.PNG
Knipsel-1.PNG (270.81 KiB) 1366 keer bekeken
Knipsel-2.PNG
Knipsel-2.PNG (718.71 KiB) 1366 keer bekeken
Trans America.PNG
Trans America.PNG (379.09 KiB) 1366 keer bekeken
Groet,
Hans

Gebruikersavatar
Allen
Berichten: 2845
Lid geworden op: 26 feb 2010 12:24

Re: Trans America

Bericht door Allen » 25 feb 2016 19:16

TRANS AMERICA
Trans America002.JPG
Trans America002.JPG (125.92 KiB) 1331 keer bekeken
Trans America002a.JPG
Trans America002a.JPG (39.73 KiB) 1331 keer bekeken
Grtn

Gebruikersavatar
Drentenier
Berichten: 1390
Lid geworden op: 12 mei 2010 14:13
Locatie: Gasselte

Re: Trans America

Bericht door Drentenier » 25 feb 2016 20:28

Dat is in ieder geval een goede foto, Allen!
En als aanvulling voor Jan nog het volgende van dezelfde bron:

Name: Inchon Glory
IMO: 6917542
Former name(s):
- Watermolen (Until 1991 Jul)
- Holcan Rijn (Until 1990 Jul)
- Estoril (Until 1989 Apr)
- Port Of Savannah (Until 1986)
- Guadalupe 1 (Until 1985)
- Seatrain Texas (Until 1980)
- Cheshire Endeavour (Until 1979)
- Trans America (Until 1978)
- Manoora (Until 1976)

Het schip heeft dus maar zo'n twee jaar met deze naam gevaren.
Groet,
Hans

Gebruikersavatar
Jan Hendrik
Berichten: 939
Lid geworden op: 22 mar 2006 07:27
Locatie: Melbourne

Re: Gabriella

Bericht door Jan Hendrik » 17 mar 2016 06:52

De Gabriella heb ik nog bij gelopen in het CDM dok op Curacao in 1978 of 1979.
Heb daar helaas geen fotos meer van.
Er was een superintendant bij van Kahn Scheepvaart, ken zijn naam niet meer.

Wel een ander z/w fotootje gevonden voor je.
Groetjes
Jan
Melbourne

Afbeelding

Gebruikersavatar
Jos Komen
Berichten: 30244
Lid geworden op: 21 jul 2004 19:44
Locatie: Heiloo
Contacteer:

Re: Gabriella

Bericht door Jos Komen » 18 mar 2016 14:04

Het gaat hier natuurlijk over de Gabriella die Jan uit Melbourne hierboven plaatste. :wink:
Gabriella.jpg
Gabriella.jpg (116.65 KiB) 1006 keer bekeken
IDNo: 7333901 Year: 1974
Name: GABRIELLA Type: Cargo ship Flag: ANT DWT: 2393
Builder: Van Diepen Location of yard: Waterhuizen
Number ofscrews/Mchy/Speed(kn): 1D-13.5
capsized Port Kembla 14.8.86 (2*) & scuttled 30nm offshore 9.12.86

HIER is het verslag van de ramp te lezen.
Hij die nooit gevaren heeft
Weet niet hoe een zeeman leeft.


http://www.scheepspraat.nl/

Gebruikersavatar
Harry G. Hogeboom
Berichten: 10786
Lid geworden op: 22 jul 2004 02:07
Locatie: Canada

Re: Gabriella

Bericht door Harry G. Hogeboom » 19 mar 2016 03:06

capsized Port Kembla 14.8.86
Ik heb het niet allemaal bij gehouden, maar het staat me zo bij dat er zo over de jaren nog al eens zo'n Jumbo bootje is omgelazerd " langs de kade"...met laden of lossen :roll:
MVG HGH.
"Don't sweat the small stuff"

Gebruikersavatar
Allen
Berichten: 2845
Lid geworden op: 26 feb 2010 12:24

Re: Gabriella

Bericht door Allen » 24 mar 2016 00:19

GABRIELLA - 1986 augustus - Omgeslagen Port Kembla
Gabriella1986 augustus - Omgeslagen Port Kembla001.JPG
Gabriella1986 augustus - Omgeslagen Port Kembla001.JPG (175.46 KiB) 856 keer bekeken
Gabriella1986 augustus - Omgeslagen Port Kembla002.JPG
Gabriella1986 augustus - Omgeslagen Port Kembla002.JPG (194.54 KiB) 856 keer bekeken
Grtn

Gebruikersavatar
Allen
Berichten: 2845
Lid geworden op: 26 feb 2010 12:24

Re: Gabriella

Bericht door Allen » 24 mar 2016 00:22

Nog maar een GABRIELLA

GABRIELLA - 1976 oktober - Vergaan New Foundland
Gabriella1976 oktober - Vergaan New Foundland001.JPG
Gabriella1976 oktober - Vergaan New Foundland001.JPG (286.93 KiB) 855 keer bekeken
Gabriella1976 oktober - Vergaan New Foundland002.JPG
Gabriella1976 oktober - Vergaan New Foundland002.JPG (675.44 KiB) 855 keer bekeken
Grtn

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 1 gast